(Liverpool School of Tropical Medicine (LSTM

دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول
رنکینگ جهانی

983

سال تاسیس

1898

محل دانشگاه

لیورپول-انگلستان

زبان آموزش

انگلیسی

تعداد دانشجویان

بالای 600 نفر

 • بروزرسانی و بررسی 2020 توسط گروه پشتیبانی گلوکال کالج

بررسی دانشگاه

معرفی و بررسی دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول

دانشگاه دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول که به‌اختصار به آن LSTM می‌گویند در تاریخ 12 نوامبر سال 1898 توسط آلفرد لوئیس جونز پایه‌گذاری شد. قدمت این دانشگاه، اعتبار بالای آن را نشان می‌دهد و امروزه این مدرسه در زمره بهترین دانشگاه‌های تحصیل علوم پزشکی در انگلستان قرار دارد.

 

در آن زمان، شهر لیورپول در زمینه تجارت و دادوستد با کشورهای خارجی مانند کشورهای غرب و جنوب آفریقا بسیار فعال بود. همین مسئله سبب شد بسیاری از افراد با بیماری‌های استوایی و مربوط به مناطق گرم در بیمارستان‌های لیورپول بستری شوند.

برای همین آقای آلفرد جونز که یکی از کشتی‌داران برجسته لیورپول بود تصمیم گرفت مبلغ سالانه 350 پوند برای تحقیق روی این بیماری‌ها به بیمارستان لیورپول کمک کند. این اقدام بعدها به ساخت یک دانشگاه تحت عنوان دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول منجر شد. بعدها این دانشگاه توانست با تاسیس لابراتوار خود از دانشگاه لیورپول مستقل شود. در سال 1921 اولین لابراتوار خارجی این دانشگاه در سیرالئون افتتاح شد. در سال 2013، دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول عنوان مرکز تحصیلات عالی را دریافت کرد و از سال 2017 توان اهدای مدرک تحصیلی مستقل را پیدا کرد. 

آیا می‌دانستید که دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول اولین موسسه تحقیقاتی در کل دنیاست که به طور تخصصی بر روی بیماری‌های استوایی کار کرده است؟ این دانشگاه هر سال 500 دانشجو را از 50 کشور مختلف دنیا پذیرش می‌کند. این تعداد شامل دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند. از طرف دیگر، با تمام دانشگاه‌ها در زمینه سلامت و پزشکی در تمام دنیا همکاری دارد. 

 

لیست دانشکده‌های دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول

دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول بودجه مالی تخصصی خود را در قالب فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینه بیماری‌های عفونی و سلامت عمومی به کار می‌گیرد. در این راستا دانشگاه به چهار دپارتمان (دانشکده) تقسیم‌بندی می‌شود: بهداشت عمومی بین‌المللی (International Public Health)، زیست‌شناسی بیماری‌های استوایی (Tropical Disease Biology)، علوم درمانگاهی (Clinical Sciences)  و زیست‌شناسی وکتورها (Vector Biology). 

 • بهداشت عمومی بین‌المللی: این دپارتمان در واقع در زمینه تحقیق روی سیاست‌های آموزشی، تقویت نظام بهداشتی و بهبود سیستم پزشکی فعالیت می‌کند. برای رسیدن به این هدف به موضوعاتی مثل نظارت و ارزیابی، برابری جنسیتی، افزایش ظرفیت‌ها و تحقیق درباره نقش منابع انسانی در سیاست‌گذاری پرداخته می‌شود. همچنین این دپارتمان پژوهش درباره پیشگیری از شیوع ویروس HIV را رهبری می‌کند و سرپرستی مرکز سلامت مادر و کودک را برعهده دارد.
 •  
 • دپارتمان زیست‌شناسی بیماری‌های استوایی: این دپارتمان روی بیماری‌های واگیردار مانند مالاریا، فیلاریازیس لنفاوی، آنکوکسرژیازیس، کرم‌های منتقل شده از خاک، شیستوزومیازیس، تریپانوزومیازیس، لیشمانیوز، نیش مار و بیماری‌های استوایی که مورد بی‌توجهی واقع شده‌اند فعالیت دارد. این گروه که در مرکز بیماری‌های گرمسیری و عفونی LSTM مستقر است، پیشرو در زمینه کشف دارو و تشخیص بیماری و پاتوژن‌ها است.
 • دپارتمان علوم بالینی : این دپارتمان روی بهبود مدیریت بیماری‌های خاص در مناطق گرم کار می‌کند. این بخش از مدرسه داروهای استوایی لیورپول بر روی طیفی از علوم مانند پزشک تجربی، سنتز، کلینیکال تریال، ارزیابی، کارهای درمانی و آموزشی کار می کند. 
 • دپارتمان زیست‌شناسی وکتورها: وکتورها عوامی هستند که خود عامل بیماری نیستند اما بیماری را منتقل می‌کنند؛ مانند پشه مالاریا که ویروس را منتقل می‌کند. این مرکز در سطحی جهانی بر روی بیماری‌های واگیردار مانند بیماری‌های ناقل از حشرات کار می‌کند. نتایج این دپارتمان از سوی دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول با دیگر دپارتمان‌ها به اشتراک گذاشته می‌شود و سپس در اختیار جهانیان قرار می‌گیرد. 

 

نگاهی به زندگی در کشور انگلستان و شهر لیورپول

زندگی در انگلستان برای هر کسی مانند به وقوع پیوستن یک رویاست. کشوری که تعدادی از بهترین دانشگاه‌های جهان در آن قرار دارد. در کنار اینها در شهرهای بزرگ آن مانند لندن، آکسفورد، نیوکاسل و یا لیورپول هیچ‌گاه بیکار نخواهید بود. برای همین بسیاری از افراد سراسر جهان به دنبال تحصیل و زندگی کردن در آنجا هستند.

یکی از شهرهای بسیار مهم در انگلستان، شهر لیورپول است. شهری که بعد از لندن، بیشترین تعداد موزه‌ها و اماکن فرهنگی را به خود اختصاص داده است. فاصله شهر لیورپول تا لندن با قطار، حدود 2 ساعت و 15 دقیقه است.

از دانشگاه‌های مشهور این شهر می‌توان به دانشگاه لیورپول، دانشگاه جان مورز لیورپول و دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول اشاره کرد. اگر قصد مهاجرت تحصیلی برای تحصیل در پزشکی یا دندانپزشکی در لیورپول دارید، باید حتما اطلاعات مهم و ضروری در مورد این شهر را داشته باشید. گلوکال کالج تمام آنچه باید بدانید را برای شما جمع آوری کرده است.

آب و هوای این شهر گرم و معتدل و میزان بارندگی زیاد است؛ حتی وقت‌هایی که در ماه‌های کم‌باران سال قرار دارد. میانگین دما در لیورپول به 9.4 درجه سانتیگراد و میانگین بارش آن به 796 میلیمتر می‌رسد.

جمعیت این شهر در سال 2017، بالغ بر 489,541 نفر و در سال 2019، بالغ بر 498,042 نفر بوده است. درست است که تعداد مهاجرت‌های خارج به داخل کشور انگلستان زیاد است، اما برخی از شهرهای آن مانند لیورپول در سال‌های خاصی، دچار افت جمعیت شده‌اند. اما این شهر نسبت به دیگر مناطق شهری، جوان‌تر است.

لیورپول را یک شهر فرهنگی و در واقع مرکز فرهنگی انگلستان به حساب می‌آورند. موزه‌ها و مراکز فرهنگی زیادی در این شهر قرار دارد و این نشان‌دهنده ارزش‌های حاکم بر شهر است. 7 تا از بهترین موزه‌های جهان را به طور رایگان می‌توانید در این شهر بازدید کنید.

 

 

اطلاعات کلیدی

اطلاعات کلیدی درباره تحصیل پزشکی در دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول

دانشگاه پزشکی استوایی لیورپول در کل دوران آکادمیک خود، به‌طور خاص بر روی آموزش و تحقیق بر روی حرفه پزشکی پرداخته است.

امروزه شاهد کورس‌های تحصیلی جدید در باب بیماری‌های عفونی و بیماری‌های استوایی هستیم. آنها این تخصص را با دیگر تخصص‌ها مانند مطالعات انسانی، آزمایشگاهی و زیست‌شناسی ترکیب کرده‌اند و نیازهای آموزشی را در ابعاد وسیع‌تری پاسخ می‌دهند.

آموزه‌های آنان اغلب توسط آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌های بین‌المللی منعکس می‌شود. این دانشگاه چندان بزرگ نیست، اما یک موسسه آموزشی و پژوهشی بسیار معتبر است که پا به پای دانشگاه‌های برتر در حال فعالیت‌های علمی حرکت و رشد می‌کند. اگر بخواهیم با رقم و عدد، این دانشگاه را معرفی کنیم، باید بگوییم که: 

 • بیش از 320 میلیون پوند ارزش سهام تحقیقاتی را به خود اختصاص می‌دهد. 
 • در طول 10 سال گذشته، رشد 217 درصدی در درآمدهای پزشکی ایجاد کرده است. 
 • در طول سال‌های 2015 تا 2016، تعداد 600 دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. 
 • بیش از 490 کارمند و پرسنل در این موسسه آموزشی مشغول به کار هستند. 
 • این دانشگاه در بیش از 70 کشور، فعالیت علمی داشته است.
 • در میان 128 مرجع در سال 2014، رتبه 6 را به خود اختصاص داده است. 

شرایط پذیرش

هزینه های تحصیل

هزینه‌های زندگی در لیورپول

اگر می‌خواهید برای تحصیل پزشکی در انگلستان بمانید و در شهرهای مختلف آن زندگی کنید، هزینه‌های زندگی شما متفاوت خواهد بود. با گرفتن بورسیه و فاندهای دولتی این مقدار برای شما بسیار بهینه‌تر می‌شود. در حالت کلی هزینه‌های زندگی در لیورپول به شرح زیر است: 

 • مخارج ماهانه برای یک خانواده 4 نفری، بدون حساب کردن اجاره خانه حدود 1,980 £ (پوند) است.
 • مخارج ماهانه زندگی یک نفر در شهر لیورپول بدون اجاره خانه 573 £ (پوند) است.
 • شاخص هزینه زندگی در این شهر تقریبا 79.3 درصد بیشتر از شهر تهران است. 
 • هزینه‌های زندگی در کل بالاست و رتبه هزینه زندگی این شهر در میان 521 شهر، 249 است. 

 

 • هزینه یک پرس غذا در رستوران‌های ارزان قیمت: 11.50 £ (پوند)
 • کاپوچینو: 2.59 £ (پوند)
 • غذا برای دو نفر در یک رستوران با قیمت‌های متوسط: 44.50 £ (پوند)
 • شیر یک لیتری: 0.88 £ (پوند)
 • یک کیلوگرم برنج: 1.04 £ (پوند)
 • پنیر محلی (یک کیلوگرم): 3.06 £ (پوند)
 • تخم مرغ (12 تایی): 1.66 £ (پوند)
 • گوشت گاو (یک کیلوگرم): 6.88 £ (پوند)
 • یک کیلوگرم سیب: 1.42 £ (پوند)
 • یک کیلوگرم موز: 1.02 £ (پوند)
 • یک کیلوگرم گوجه‌فرنگی: 1.44 £ (پوند)
 • یک کیلوگرم سیب‌زمینی: 0.99 £ (پوند)

 

 • بلیط یک طرفه با سیستم حمل و نقل عمومی: 2.30 £ (پوند)
 • بلیط یک ماهه: 60.85 £ (پوند)
 • کرایه تاکسی برای هر کیلومتر: 1.80 £ (پوند)
 • کرایه تاکسی برای هر ساعت انتظار: 12.00 £ (پوند)
 • یک شلوار جین: 48.93 £ (پوند)
 • یک جفت کفش نایکی: 70.00 £ (پوند)
 • لباس تابستانی: 29.61 £ (پوند)

 

 • هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر: 607.44 £ (پوند)
 • هزینه اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر: 445.00 £ (پوند)
 • آپارتمان سه‌خوابه در مرکز شهر: 902.35 £ (پوند)
 • آپارتمان سه‌خوابه خارج از مرکز شهر: 611.94 £ (پوند)

درخواست مشاوره رایگان

دوره های آموزشی گلوکال کالج

گلوکال کالج به علاقه‌مندان رشته‌های علوم پزشکی که مایل‌اند در کشورهای اروپایی تحصیل کنند کمک می‌کند به هدف خود دست یابند. به‌این‌منظور گلوکال کالج برای اولین بار در ایران دوره‌های پیش‌دانشگاهی پزشکی و داروسازی (MFP و PFP)  را که پیش‌نیاز اخذ پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی هستند برگزار می‌کند. همچنین دوره‌های آموزشی برای آماده‌سازی متقاضیان شرکت در آزمون‌های بین‌المللی مانند IMAT ایتالیا و SAT ترکیه در این کالج برگزار می‌شود. برگزاری دوره‌ها به زبان انگلیسی و تدریس توسط اساتید برجسته به دانشجویان کمک می‌کند علاوه بر اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر، برای تحصیل آکادمیک به زبان انگلیسی آماده شوند.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی (MFP)

مدت دوره: 9 الی 12 ماه
زبان تحصیل: انگلیسی
مدرک: بین المللی

مشاهده جزئیات

دوره آمادگی ورود به پزشکی ترکیه (SAT)

مدت دوره: 2 ماه
زبان تحصیل: انگلیسی
مدرک: بین المللی

مشاهده جزئیات

دوره آمادگی آزمون پزشکی ایتالیا (IMAT)

مدت دوره: 2 ماه
زبان تحصیل: انگلیسی
مدرک: بین المللی

مشاهده جزئیات

PATHWAY Program

مدت دوره: 2 ماه
زبان تحصیل: انگلیسی
مدرک: بین المللی

مشاهده جزئیات

ارتباط با گلوکال کالج

تماس با پشتیبانی و مشاوران گلوکال کالج

10 خط: 4531  22  22 – 021

موبایل: 9000  776  0933

ایمیل: info@glocalcollege.com

آدرس: تهران، خیابان ظفر پلاک 68

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت

ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۰ – ۲۰۱۹

با بررسی های کارشناسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در نظر گرفتن سه نظام رتبه بندی معتبر بین المللی Times ، QS و Shanghai لیست دانشگاه های خارج از کشور مورد تایید وزارت مربوطه جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۰ – ۲۰۱۹ در رشته های مرتبط با علوم پزشکی توسط تیم گلوکال کالج به شرح جدول زیر اعلام می گردد. این رتبه بندی به دانش پذیران و علاقه مندان تحصیل پزشکی این امکان را می دهد تا نگاهی به کیفیت دانشگاه های مورد نظر خود داشته باشند. از این رو دانش پذیران و دانشجویان می توانند با نگاهی به رتبه بندی دانشگاه ها نقش موثر تری به انتخاب دانشگاه هدفشان ایجاد نمایند.

مشاهده جزئیات

گلوکال کالج در یک نگاه

گلوکال کالج در سال 1398 با این باور که ترویج لذت دانش و یادگیری ضروری است تاسیس گردید و بیشترین تمرکز خود را بر نیاز های آموزشی دانشجویان برای آمادگی جهت شرکت در آزمون های بین المللی رشته های علوم پزشکی منعطف نموده است. رویکرد آموزشی کالج بر اساس تلفیقی از روش های مدرن و شیوه های یادگیری سنتی است و بر این اساس تمرکز خاصی را بر یادگیری و سواد آموزی دارد. این کالج به دانشجویان خود این انگیزه را می دهد تا همواره تلاش کرده و ظرفیت ها و قابلیت های کامل خود را به دست آورند و این اطمینان را حاصل کنند که می توانند از انتظاراتشان نیز فراتر روند.

وبسایت های مرتبط

تماس با ما

 • تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر پلاک 68

تمامی حقوق و امتیاز وبسایت متعلق به شرکت توسعه بین المللی تبادلات علمی خاورمیانه می باشد. © www.glocalgroup.net

نیاز به مشاوره دارید؟ پیام دهید