دوره آماده‌سازی آزمون IMAT

دوره‌ آماده‌‌سازی آزمون IMAT در گلوکال کالج ، دریافت پذیرش در بهترین دانشگاه‌های دولتی ایتالیا برای تحصیل پزشکی و اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

پخش ویدیو

آزمون IMAT چیست؟

آزمون آیمت یا International Medical Admissions Test (IMAT)، آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا است. این آزمون هر ساله در کشور ایتالیا و بسیاری از نقاط دیگر جهان، برگزار می‌شود. آزمون آیمت و تحصیل پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی است و دانشجویان در صورت دریافت بورسیه دولتی ایتالیا، امکان تحصیل رایگان پزشکی در این کشور را خواهند داشت.

قبولی در آزمون IMAT بزرگترین مانع برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. کالج بین‌المللی گلوکال با ارائه دوره‌ آمادگی آزمون آیمت، با برنامه‌ای ساختار یافته و در محیطی آکادمیک، دانش‌پذیران را برای شرکت در آزمون آیمت و کسب نتیجه مورد قبول برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا آماده می‌کند.

 جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آنلاین آیمت  و دوره های حضوری آیمت با شماره زیر تماس بگیرید:

02122224541

09914402001

آزمون IMAT به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود:

بخش استدلال منطقی و دانش عمومی شامل 22 سوال 5 گزینه‌ای است که 12 سوال سهم دانش عمومی و  10 سوال مربوط به استدلال منطقی است. در این بخش علاوه بر اطلاعات عمومی، مهارت‌های حل مسئله، درک استدلال، تجزیه و تحلیل داده‌ها و استنتاج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش زیست شناسی از 18 سوال 5 گزینه‌ای تشکیل می‌شود. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی دانش‌پذیران در به‌کار‌گیری دانش کسب شده درس زیست‌شناسی در طول دوران دبیرستان است.

بخش شیمی شامل 12 سوال 5 گزینه‌ای است. هدف از این بخش، ارزیابی علمی دانش‌پذیران از دانش کسب شده درس شیمی در طول دوران تحصیل دبیرستان است.

بخش ریاضی و فیزیک از 8 سوال 5 گزینه‌ای تشکیل شده است. هدف این بخش از آزمون، ارزیابی دانش‌پذیران و توان بکارگیری از علم ریاضی و فیزیک با توجه به مباحث درسی دوران دبیرستان است.

نوع دوره : Pre  Medical

شروع دوره : ترم پاییز / ترم زمستان

مدت زمان دوره : 12 ماه (3 ماه تمرین آزمون)

شیوه برگزاری : حضوری یا آنلاین

محل برگزاری : گلوکال کالج – تهران

زبان آموزش : انگلیسی

وضعیت ثبت‌نام : باز است

پیش نیاز ورود به دوره:

  • دیپلم 12 ساله
  • نمره آیلتس 5 یا معادل آن
  • شرط معدل 18 به بالا

ساختار دوره IMAT گلوکال کالج

دوره‎IMAT گلوکال کالج برای تحصیل پزشکی در ایتالیا، مناسب گروه‌های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی علاقه‌مند به تحصیل پزشکی در ایتالیا است.

درخواست مشاوره تخصصی

چرا دوره‌ی آیمت گلوکال کالج؟

دوره IMAT گلوکال کالج برای علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا برگزار می‌شود. طول این دوره آمادگی یکسال تحصیلی است و بر آموزش تمام مباحث آزمون IMAT تمرکز دارد. بهترین رویکرد برای موفقیت در آزمون IMAT داشتن یک برنامه اختصاصی و منحصر به خود شخص است. به همین دلیل، به‌ محض ورود شما به دوره IMAT گلوکال کالج، ما برای برنامه مطالعاتی مخصوص خودتان را طراحی کرده و متناسب با نیازهایتان شما را برای رسیدن به هدف، هدایت می کنیم.

آزمون IMAT
دانش‌پذیران دوره IMAT ورودی 2020
دریافت بورسیه استانی ایتالیا

مشاورین گلوکال کالج با استفاده از تجارب خود، همزمان با اقدام برای ثبت‌نام دانش‌‎پذیران در آزمون IMAT و مراحل اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا، مراحل دریافت بورسیه دولتی ایتالیا را پیش خواهند برد. اولین قدم برای دریافت بورسیه، اخذ پذیرش قطعی  از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. مشاورین ما بعد از اخذ پذیرش، اطلاعات لازم را به منظور ارائه مدارک و دریافت بورسیه، به‌طور کامل در اختیار‌تان خواهند گذاشت.

تضمین قبولی پزشکی ایتالیا

بخش مهمی از تحقق قبولی در آزمون پزشکی به مسیر آموزش و نحوه اجرا و منابع موجود بستگی دارد. از طرف دیگر با درک نقاط قوت و ضعف، پیشرفت هر دانش‌پذیر باید از نزدیک ارزیابی و کنترل شود. گلوکال کالج با استفاده از روش‌های نوین آموزشی، برگزاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده و استفاده از نمونه سوالات آزمون‌ سال‌های گذشته و در کنار سیستم آموزشی حمایت محور ECCS، موفقیت دانش‌پذیران در آزمون IMAT را برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا تضمین می‌کند.

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از خدمات گلوکال کالج در راستای تعالی اهداف دانش‌پذیران، دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد و ارائه مشاوره جهت اخذ ویزا می‌باشد. ما همزمان با دوره تحصیل شما در گلوکال کالج، طبق زمان‌بندی دقیق و با ارائه مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه یا دانشگاه‌های مدنظرتان را آغاز کرده و مشاوره‌ دقیق، جهت ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت و شرکت در جلسه مصاحبه را در اختیار دانش‌پذیران‌مان خواهیم گذاشت.

تـور یک روزه

بازدیـد از گلـوکال کالـج

بازدید از کالج قبل از ثبت نام، راه حلی اثربخش در روند تصمیم گیری برای آینده و مسیر تحصیل است

ثبت‌نام و شرکت در  تور یک روزه گلوکال کالج 

اساتید بین‌المللی گلوکال کالج

دکتر زهرا مفیدی

دکتر زهرا مفیدی

استاد شیمی

مدرس درس شیمی در تیم گلوکال کالج، دارای دکترای شیمی تحلیلی الکتروشیمی از دانشگاه تهران. ایشان فوق لیسانس شیمی تحلیلی را…

خانم نسا قربانیان

نسا قربانیان

استاد ریاضی و فیزیک

مدرس درس ریاضی فیزیک در تیم گلوکال کالج، دارای فوق لیسانس ریاضی از الزهرا تهران . ایشان لیسانس ریاضی را از دانشگاه…

زهرا ورناصری

دکتر زهرا ورناصری

استاد زیست شناسی

مدرس درس زیست‌شناسی در تیم گلوکال کالج، فوق لیسانس ژنتیک مولکولی از دانشگاه شهید چمران اهواز. ایشان دوره لیسانس‌ را…

دکتر سهراب نیک آذر

دکتر سهراب نیک آذر

استاد استدلال منطقی

دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و مدیر بخش ارزیابی گلوکال کالج هستند. ایشان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از…

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی به سوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در گلوکال کالج

پزشکی از سخت‌ترین و رقابتی‌ترین برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی است. مشاوران ما سوابق تحصیلی شما را ارزیابی می‌کنند تا از واجد شرایط بودن شما برای شرکت در دوره اطمینان حاصل کنند. بعد از بررسی سوابق تحصیلی، مشاوران گلوکال کالج، دوره مناسب را با توجه به درخواست و شرایط داوطلب انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می‌دهند.

درخواست مشاوره تحصیلات بین‌الملل

جهت ارتباط با مشاوران گلوکال کالج به منظور راهنمایی هر چه بهتر برای انتخاب مسیر درست و دوره مورد نظر، ابتدا فرم درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید. مشاوران ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

سوالات متداول

تمام سوالات این آزمون پنج گزینه ای بوده و فقط یکی از این گزینه ها صحیح و بقیه غلط هستند. هر پاسخ صحیح 1.5 نمره، هر پاسخ غلط 0.4 نمره منفی، و هر سوال پاسخ داده نشده 0 نمره دارد.

سطح علمی بالای دانشگاه‎‌ها و امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا، رقابت برای قبولی در آزمون IMAT را در میان متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، بسیار دشوار کرده است. در نتیجه شرکت در دوره IMAT می‎تواند برای قبولی در این رقابت به شما کمک کند.

شروع زمان ثبت نام آزمون IMAT در تاریخ 1 جولای در ساعت 13:00، و پایان آن در تاریخ 23 جولای در ساعت 15 می باشد. متقاضیان ثبت نام در این آزمون می‌توانند از طریق تماس با مشاوران علمی گلوکال کالج اطلاعات لازم را دریافت کنند.

به کمک نیاز دارید؟ تماس با ما