دوره آماده‌سازی آزمون IMAT

دوره‌ آماده سازی آزمون IMAT در گلوکال کالج ، پذیرش در بهترین دانشگاه‌ های دولتی با امکان بورسیه تحصیلی ایتالیا و در نهایت  تحصیل پزشکی ایتالیا

پخش ویدیو

آزمون IMAT چیست؟

آزمون آیمت یا International Medical Admissions Test (IMAT) برای آن دسته از علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی و اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا هر ساله در ایتالیا و کشورهای مختلفی برگزار می‌شود. این آزمون با توجه به امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های ایتالیا به زبان انگلیسی می باشد و دانشجویان در صورت دریافت بورسیه استانی ایتالیا، می‌توانند به صورت رایگان در رشته پزشکی تحصیل کنند.

قبولی در آزمون IMAT بزرگترین مانع برای تبدیل شدن به دانشجوی پزشکی در یکی از برترین دانشگاه های پزشکی بین المللی ایتالیا است. گلوکال به عنوان یک کالج خصوصی برای دوره IMAT با محیط ساختار یافته، دانش آموزان را قادر می سازد تا نتایج لازم برای ورود به دانشگاه یا حرفه مورد نظر خود را بدست آورند.

ساختار آزمون آی‌مت به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود:

بخش استدلال منطقی و دانش عمومی:

استدلال منطقی و دانش عمومی:
شامل 22 سوال چند گزینه ای بوده که 12 سوال سهم دانش عمومی و 10 سوال مربوط به استدلال منطقی است. در این بخش علاوه بر اطلاعات عمومی، مهارتهای حل مسئله ، درک استدلال ، تجزیه و تحلیل داده ها و استنتاج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش زیست شناسی:

شامل 18 سوال چند گزینه ای است. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی استفاده متقاضیان از دانش کسب شده زیست شناسی در طول دوران تحصیل در مدرسه است.

بخش شیمی:

شامل 12 سوال چند گزینه ای است. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی استفاده متقاضیان از دانش کسب شده شیمی در طول دوران تحصیل در مدرسه است.

بخش فیزیک، ریاضی:

شامل 8 سوال چند گزینه ای است. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی استفاده متقاضیان از دانش کسب شده در دو درس ریاضی و فیزیک در طول دوران تحصیل در مدرسه است.

شروع ثبت‌نام

شروع: تیر   |   پایان: شهریور  (ظرفیت محدود)

شرایط سنی

16 تا 35 سال 

مدت زمان دوره

9 ماه آموزش + 3 ماه استراتژی آزمون

زبان آموزش

انگلیسی | مطابق با استانداردهای آموزشی اروپا

پیش نیاز دوره

مدرک آیلتس یا معادل نمره 4.5 آیلتس  

ساختار دوره IMAT گلوکال کالج

دوره‎ آمادگی آزمون IMAT گلوکال کالج برای تحصیل پزشکی در ایتالیا، مناسب گروه‌های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، فارغ‎التحصیلان دبیرستان و دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎التحصیلان دانشگاهی که قصد تغییر رشته و ورود به رشته پزشکی را دارند، می‌باشد.

چرا دوره‌ی آی‌مت گلوکال کالج؟

دوره IMAT گلوکال کالج یک‌بار در سال برای علاقه‌مندان تحصیل پزشکی در ایتالیا برگزار می‌شود. این دوره آمادگی به مدت یکسال تحصیلی خواهد بود و به آموزش تمام مباحث آزمون IMAT اختصاص می‌یابد. بهترین رویکرد برای موفقیت در آزمون IMAT داشتن یک برنامه اختصاصی و منحصر به خود شخص است. به همین دلیل، به محض ورودتان به دوره IMAT گلوکال کالج، ما برای شما برنامه مطالعاتی مخصوص خودتان را طراحی خواهیم کرد و شما را متناسب با نیازهای خودتان به سمت هدف هدایت می کنیم.

آزمون IMAT
دانش‌پذیران دوره IMAT ورودی 2020

دریافت بورسیه استانی ایتالیا

مشاورین گلوکال کالج با استفاده از تجارب خود همزمان با اقدام برای ثبت نام دانش‌‎پذیران در آزمون IMAT و مراحل اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا، موارد مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی استانی ایتالیا را پیش خواهند برد. اولین قدم برای دریافت بورسیه، اخذ پذیرش قطعی از یکی از دانشگاه های دولتی ایتالیا می باشد. مشاورین ما بعد از اخذ پذیرش، اطلاعات لازم را به منظور ارائه مدارک و دریافت بورسیه، طور کامل در اختیار تان خواهند گذاشت.

تضمین قبولی پزشکی ایتالیا

بخش مهمی از تحقق قبولی در آزمون پزشکی به مسیر آموزش و نحوه اجرا و منابع موجود بستگی دارد و از طرفی با درک نقاط قوت و ضعف، پیشرفت هر دانش‌پذیر را از نزدیک ارزیابی و کنترل کند. گلوکال کالج با استفاده از روش‌های نوین آموزشی، برگزاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده و استفاده از نمونه سوالات آزمون‌ سال‌های گذشته و در کنار سیستم آموزشی حمایت محور ECCS، موفقیت دانش‌پذیران در آزمون IMAT به منظور تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا را تضمین می‌کند.

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از خدمات گلوکال کالج در راستای تعالی اهداف دانش‌پذیران دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد و ارائه مشاوره اخذ ویزا می‌باشد. ما همزمان با دوره تحصیل شما در گلوکال کالج، طبق زمان‌بندی دقیق و با ارائه مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه با دانشگاه‌های مدنظرتان را آغاز کرده و مشاوره‌ دقیق جهت ارائه مدارک مورنیز به سفارت و شرکت در جلسه مصاحبه را در اختیار دانش‌پذیران‌مان خواهیم گذاشت.

اساتید بین‌المللی گلوکال کالج

دکتر هدیه حاجی هاشمی

استاد شیمی

مدرس درس شیمی در تیم گلوکال کالج، دارای دکترای شیمی تحلیلی از دانشگاه تهران. ایشان فوق لیسانس شیمی تحلیلی را…

دکتر رضا شمسی پور

استاد فیزیک

مدرس درس فیزیک در تیم گلوکال کالج، دارای فوق لیسانس فیزیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی. ایشان لیسانس فیزیک را از دانشگاه…

دکتر زهرا ورناصری

استاد زیست شناسی

مدرس درس زیست‌شناسی در تیم گلوکال کالج، فوق لیسانس ژنتیک مولکولی از دانشگاه شهید چمران اهواز. ایشان دوره لیسانس‌ را…

دکتر سهراب نیک آذر

استاد استدلال منطقی

دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و مدیر بخش ارزیابی گلوکال کالج هستند. ایشان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از…

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی به سوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در گلوکال کالج

پزشکی از سخت ترین و رقابتی‌ترین برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی است. مشاوران علمی ما سوابق تحصیلی شما را ارزیابی می‌کنند تا از واجد شرایط بودن شما برای شرکت در دوره اطمینان حاصل کنند. بعد از بررسی سوابق تحصیلی، مشاور علمی گلوکال کالج دوره مناسب را با توجه به شرایط و درخواست شما انتخاب می کند.

فرم ارزیابی و درخواست مشاوره علمی

جهت ارتباط با مشاوران علمی گلوکال کالج به منظور راهنمایی هر چه بهتر برای انتخاب مسیر درست و دوره مورد نظر، ابتدا فرم ارزیابی و درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید. مشاوران علمی ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

سوالات متداول

تمام سوالات این آزمون پنج گزینه ای بوده و فقط یکی از این گزینه ها صحیح و بقیه غلط هستند. هر پاسخ صحیح 1.5 نمره، هر پاسخ غلط 0.4 نمره منفی، و هر سوال پاسخ داده نشده 0 نمره دارد.

سطح علمی بالای دانشگاه‎ها و امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا، رقابت برای قبولی در آزمون IMAT را در میان متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا را بسیار دشوار کرده است. در نتیجه شرکت در دوره IMAT می‎تواند برای قبولی در این رقابت به شما کمک کند.

شروع زمان ثبت نام آزمون IMAT در تاریخ 1 جولای در ساعت 13:00، و پایان آن در تاریخ 23 جولای در ساعت 15 می باشد. متقاضیان ثبت نام در این آزمون می‌توانند از طریق تماس با مشاوران علمی گلوکال کالج اطلاعات لازم را دریافت کنند.

به کمک نیاز دارید؟ تماس با ما