دوره آنلاین آیمت (IMAT) ایتالیا

دوره‌ آماده‌‌سازی آزمون IMAT در گلوکال کالج ، دریافت پذیرش در بهترین دانشگاه‌های دولتی ایتالیا برای تحصیل پزشکی و اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

پخش ویدیو

دوره آنلاین آمادگی آیمت (IMAT) برای چه کسانی مناسب است؟

با توجه به اینکه اکثر داوطلبان آزمون آیمت، فارغ التحصیلان مقطع دبیرستان می باشند، این دوره به نحوی طراحی شده است که داوطلبانی که شرایط حضور شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، بتوانند با هر سطح و مقطعی از این دوره استفاده نمایند. در هر درس اساتید از پایه تدریس را شروع کرده و تا سطح پیشرفته ادامه می دهند. حتی مباحث و سرفصل های آزمون IMAT به نحوی طراحی شده است که داوطلبان علاقه مند به شرکت در سایر آزمون های ورودی پزشکی کشورهای مختلف اروپای نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند. در بسیاری از موارد اساتید در سطحی پیشرفته تر از نیاز داوطلبان به آزمون آیمت تدریس این دوره را انجام می دهند.

آزمون IMAT به پنج بخش اصلی تقسیم می‌شود:

بخش استدلال منطقی شامل ۵ سوال ۵ گزینه‌ای است. در این بخش مهارت‌های حل مسئله، درک استدلال، تجزیه و تحلیل داده‌ها و استنتاج مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

بخش زیست شناسی از 23 سوال 5 گزینه‌ای تشکیل می‌شود. هدف از این بخش، ارزیابی توانایی دانش‌پذیران در به‌کار‌گیری دانش کسب شده درس زیست‌شناسی در طول دوران دبیرستان است.

بخش شیمی شامل 15 سوال 5 گزینه‌ای است. هدف از این بخش، ارزیابی علمی دانش‌پذیران از دانش کسب شده درس شیمی در طول دوران تحصیل دبیرستان است.

بخش ریاضی و فیزیک از 13 سوال 5 گزینه‌ای تشکیل شده است. هدف این بخش از آزمون، ارزیابی دانش‌پذیران و توان بکارگیری از علم ریاضی و فیزیک با توجه به مباحث درسی دوران دبیرستان است.

توانایی داوطلب را در درک متون نوشته شده به زبان انگلیسی ارزیابی می شود. متون شامل مقالات علمی کوتاه، روایات کلاسیک و معاصر تا موضوعات روز از روزنامه ها و مجلات تخصصی یا عمومی است. این آزمون توانایی داوطلب را در درک واژگان انتزاعی، غیر معمول یا تخصصی، درک چگونگی پیوند ایده ها و استدلال های موجود در متن و انسجام کلی پیام متن، توانایی استخراج اطلاعات خاص از متن و استنتاج بر اساس محتوای داده شده می سنجد.

نوع دوره : Pre  Medical

مدت زمان دوره : ۹ ماه 

زمان فاز آموزشی:  ۱ آذرماه الی ۱ خردادماه

زمان فاز جمع‌بندی و آزمون: ۱خرداد الی ۱ شهریور

شیوه برگزاری :  آنلاین

زبان آموزش : انگلیسی

وضعیت ثبت‌نام : باز است

پیش نیاز ورود به دوره:

  • دیپلم 12 ساله
  • نمره آیلتس 5 یا معادل آن
  • شرط معدل 18 به بالا

ساختار دوره آنلاین IMAT گلوکال کالج

دوره آمادگی آزمون آیمت IMAT شامل کلیه دروس زیست شناسی، شیمی، ریاضی، فیزیک، و منطق که مواد امتحانی آزمون ورودی پزشکی کشور ایتالیا است می باشد. این دوره ها شامل 350 جلسه و 525 ساعت آموزشی و سه روز در هفته و چهار جلسه در روز برای دوره کامل برنامه ریزی گردیده است. فاز آموزشی دوره آنلاین IMAT با تدریس دروس تخصصی آزمون آغاز خواهد شد و طی 6 ماه به اتمام خواهد رسید.

درخواست مشاوره تخصصی

چرا دوره‌ی آیمت گلوکال کالج؟

دوره IMAT گلوکال کالج برای علاقه‌مندان به تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا برگزار می‌شود. طول این دوره آمادگی یکسال تحصیلی است و بر آموزش تمام مباحث آزمون IMAT تمرکز دارد. بهترین رویکرد برای موفقیت در آزمون IMAT داشتن یک برنامه اختصاصی و منحصر به خود شخص است. به همین دلیل، به‌ محض ورود شما به دوره IMAT گلوکال کالج، ما برای برنامه مطالعاتی مخصوص خودتان را طراحی کرده و متناسب با نیازهایتان شما را برای رسیدن به هدف، هدایت می کنیم.

آزمون IMAT
دانش‌پذیران دوره IMAT ورودی 2020
دریافت بورسیه استانی ایتالیا

مشاورین گلوکال کالج با استفاده از تجارب خود، همزمان با اقدام برای ثبت‌نام دانش‌‎پذیران در آزمون IMAT و مراحل اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه‌های ایتالیا، مراحل دریافت بورسیه دولتی ایتالیا را پیش خواهند برد. اولین قدم برای دریافت بورسیه، اخذ پذیرش قطعی  از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا است. مشاورین ما بعد از اخذ پذیرش، اطلاعات لازم را به منظور ارائه مدارک و دریافت بورسیه، به‌طور کامل در اختیار‌تان خواهند گذاشت.

تضمین قبولی پزشکی ایتالیا

بخش مهمی از تحقق قبولی در آزمون پزشکی به مسیر آموزش و نحوه اجرا و منابع موجود بستگی دارد. از طرف دیگر با درک نقاط قوت و ضعف، پیشرفت هر دانش‌پذیر باید از نزدیک ارزیابی و کنترل شود. گلوکال کالج با استفاده از روش‌های نوین آموزشی، برگزاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده و استفاده از نمونه سوالات آزمون‌ سال‌های گذشته و در کنار سیستم آموزشی حمایت محور ECCS، موفقیت دانش‌پذیران در آزمون IMAT را برای تحصیل پزشکی در کشور ایتالیا تضمین می‌کند.

اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی

یکی دیگر از خدمات گلوکال کالج در راستای تعالی اهداف دانش‌پذیران، دریافت پذیرش از دانشگاه مقصد و ارائه مشاوره جهت اخذ ویزا می‌باشد. ما همزمان با دوره تحصیل شما در گلوکال کالج، طبق زمان‌بندی دقیق و با ارائه مدارک مورد نیاز، اقدامات لازم به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه یا دانشگاه‌های مدنظرتان را آغاز کرده و مشاوره‌ دقیق، جهت ارائه مدارک مورد نیاز به سفارت و شرکت در جلسه مصاحبه را در اختیار دانش‌پذیران‌مان خواهیم گذاشت.

تـور یک روزه

بازدیـد از گلـوکال کالـج

بازدید از کالج قبل از ثبت نام، راه حلی اثربخش در روند تصمیم گیری برای آینده و مسیر تحصیل است

ثبت‌نام و شرکت در  تور یک روزه گلوکال کالج 

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی به سوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در گلوکال کالج

پزشکی از سخت‌ترین و رقابتی‌ترین برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی است. مشاوران ما سوابق تحصیلی شما را ارزیابی می‌کنند تا از واجد شرایط بودن شما برای شرکت در دوره اطمینان حاصل کنند. بعد از بررسی سوابق تحصیلی، مشاوران گلوکال کالج، دوره مناسب را با توجه به درخواست و شرایط داوطلب انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می‌دهند.

درخواست مشاوره تحصیلات بین‌الملل

جهت ارتباط با مشاوران گلوکال کالج به منظور راهنمایی هر چه بهتر برای انتخاب مسیر درست و دوره مورد نظر، ابتدا فرم درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید. مشاوران ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

سوالات متداول

تمام سوالات این آزمون پنج گزینه ای بوده و فقط یکی از این گزینه ها صحیح و بقیه غلط هستند. هر پاسخ صحیح 1.5 نمره، هر پاسخ غلط 0.4 نمره منفی، و هر سوال پاسخ داده نشده 0 نمره دارد.

سطح علمی بالای دانشگاه‎‌ها و امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا، رقابت برای قبولی در آزمون IMAT را در میان متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا، بسیار دشوار کرده است. در نتیجه شرکت در دوره IMAT می‎تواند برای قبولی در این رقابت به شما کمک کند.

متقاضیان ثبت نام در این آزمون می‌توانند از طریق تماس با مشاوران علمی گلوکال کالج اطلاعات لازم را دریافت کنند.

به کمک نیاز دارید؟ تماس با ما