تحصیل پزشکی در اروپا

برگزاری دوره ها و کلاس های پیش نیاز پزشکی در گلوکال کالج، برای دریافت بورسیه رایگان برای دانشگاه های معتبر اروپا و همچنین گرفتن مدرک پزشکی.

1

چرا تحصیل پزشکی در اروپا؟

دانشجویان بسیاری از سراسر جهان، اروپا را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی انتخاب می‌کنند و خود را برای قبولی در دانشگاه‌های این کشورها آماده می‌کنند. تحصیل پزشکی در اروپا برای کسانی که به دنبال گرفتن  مدرک پزشکی هستند انتخاب بهتری است، چرا که هم از نظر هزینه و هم از نظر سختی در قبول شدن در دانشگاه‌ها، در اروپا وضعیت بهتر از آمریکا است.

دوره‌های پیش نیاز  پزشکی در گلوکال کالج برای بسیاری از جمله دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی، دانش آموزان سال آخر دبیرستان و همچنین دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی که قصد دارند تا تحصیل خود را در اروپا ادامه دهند، مناسب است.

مدرک پزشکی در کشورهای این حوزه و در تمام کشورها اعتبار دارد و شما حتی با مدرک خود از دانشگاه‌های اروپایی، می‌توانید در آمریکا و کانادا نیز مشغول به کار شوید. به این ترتیب، می‌توانید خود را به عنوان پزشکی بین المللی در نظر بگیرید؛ در کشورهای بسیاری کار کنید، همکارانی از سراسر جهان داشته باشید، در بزرگ‌ترین مراکز درمانی در اروپا و آمریکا مشغول به کار شوید و درآمد خوبی از مدرک پزشکی خود به دست آورید.

شرایط عمومی برای ورود به دانشگاه‌های پزشکی اروپا به عواملی مانند سن و همچنین سطح دانش دانشجویان بستگی دارد. متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی اروپا باید حداقل 16 سال سن و حداکثر 30 سال داشته باشند. همچنین معدل بالا یا نمرات قابل قبول در درس‌های شیمی، زیست، ریاضی و فیزیک و تسلط به زبان انگلیسی و نمره قابل قبول در آزمون TOEFL و  IELTSنیز، از معیارهای اصلی ورود و تحصیل در این دانشگاه‌ها است.

پایان تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی اروپا به منزله ورود شما به بازار کار است و به واسطه کار، کارت اقامت دائم کشور مقصد برای شما صادر می‌شود. از آنجایی که این مدرک در تمام کشورهای اتحادیه اروپا دارای اعتبار است، شما هیچ محدودیتی برای کار و اقامت در کشورهای مختلف اروپایی نخواهید داشت.

کیفیت بالای زندگی در کشورهای اروپایی، امنیت اجتماعی و اقتصادی و همچنین درآمد بالای پزشکی در این کشورها، آنها را به بهترین مکان برای کار تبدیل کرده است. به عنوان مثال، یک پزشک عمومی در انگلستان به طور متوسط در سال بین 85 تا 95 هزار دلار درآمد خواهد داشت. این مبلغ برای ایتالیا به 122 هزار دلار در سال نیز می‌رسد. بنابراین آینده شغلی پزشکان و درآمد آنها در کشورهای اروپایی در سطح بسیار قابل قبولی قرار دارد.

سوالات متداول

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی اروپا باید حداقل 16 سال سن و حداکثر 30 سال داشته باشند.

دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند. فقط حضور در دوره‌ها نیاز به سطح زبان انگلیسی بالا دارد.

دریافت بورسیه از دانشگاه‌های اروپایی کاملا رایگان است و برای این منظور هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

با فارغ التحصیل شدن از دانشگاه‌های پزشکی اتحادیه اروپا، مدرک شما در تمام کشورهای این حوزه و حتی آمریکا و کانادا نیز اعتبار دارد.

از آنجایی که دوره‌های پیش نیاز گلوکال کالج به زبان انگلیسی برگزار می‌شود، متقاضیان این دوره‌ها باید از لحاظ دانش زبان انگلیسی در سطح بالایی باشند.

مدرک تمام دانشگاه‌های موجود در لیست گلوکال کالج برای پذیرش، مورد تأیید وزارت بهداشت است و شما می‌توانید از مدرک خود در ایران استفاده کنید.

قبولی در دانشگاه‌های پزشکی اروپا

تحصیل پزشکی و پزشک شدن رؤیای بسیاری از محصلان و دانشجویان است و البته می‌توان آن را رؤیای بسیاری از پدر و مادرها برای فرزندان نیز دانست. هزینه تحصیل در این رشته در ایران و همچنین سد بزرگی به نام کنکور، باعث شده که افراد محدودی به تحقق این رؤیا نزدیک شوند. از قضا، این عوامل بازدارنده در اروپا کمتر دیده می‌شود و به همین خاطر کشورهای این حوزه، مقصد بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی است.
تحصیل پزشکی در اروپا برای محصلان و دانشجویان ایرانی نیز یکی از بهترین انتخاب‌ها است؛ چرا که اروپا و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های پزشکی آن مزایای بسیاری برای آنها دارد. گلوکال کالج اینجاست تا رؤیای پزشک شدن محصلان ایرانی را به واقعیت تبدیل کند و مسیری را جلوی پای آنها بگذارد تا بتوانند در معتبرترین دانشگاه‌های اروپایی به تحصیل پزشکی بپردازند.

Pic 03

تخصص پزشکی در اروپا

گلوکال کالج مسیر مشخصی برای شما و برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه‌های اروپا دارد و در این مسیر نیز امکان گرفتن تخصص برای شما فراهم است. در واقع تخصص پزشکی آخرین مرحله از تحصیل در رشته پزشکی در اروپا به شمار می‌آید که پس از تخصص است که می‌توانید به راحتی اقامت خود را دریافت کنید. مراحل تحصیل در رشته پزشکی در اروپا به واسطه گلوکال کالج به ترتیب زیر است:

1.

شروع دوره پیش نیاز پزشکی

2.

پایان دوره پیش نیاز و قبولی در آزمون پزشکی

3.

پایان تحصیلات دوره پزشکی و ورود به دوره تخصص

4.

دریافت ویزای کار

5.

پایان دوره فوق تخصص و دریافت اقامت

Untitled 2 04 1

گلوکال کالج تمام کارهای مربوط به دریافت بورسیه و همچنین اقامت شما در کشور مذکور را انجام می‌دهد. همچنین، مشاورین گلوکال کالج بعد از اخذ پذیرش، اطلاعات لازم را به منظور ارائه مدارک و دریافت بورسیه، در اختیار شما قرار خواهند داد تا بتوانید خیلی سریع برای پزشکی و گرفتن مدرک و تخصص در آن اقدام کنید.

شرایط کار با مدرک پزشکی در کشورهای اروپایی

به محض فارغ التحصیل شدن از رشته پزشکی از دانشگاه‌های اروپایی، می‌توانید با مدرک خود در تمام کشورهای اتحادیه اروپا مشغول به کار شوید. این مدرک در تمام این کشورها مورد قبول است. همانند ایران، پزشکی در میان رشته‌های با درآمد خوب در اروپا به شمار می‌آید و به این ترتیب، با مدرک پزشکی از دانشگاه‌های اروپا می‌توانید در هر کشوری کار کنید و درآمد خوبی به دست آورید.

T

دوره‌های پیش نیاز گلوکال کالج

دوره‌های پیش نیاز پزشکی گلوکال کالج مسیر پزشک شدن را برای جوانان بسیار هموار کرده است. با حضور در کلاس‌های آموزشی با روش‌های نوین، شرکت در آزمون‌های شبیه‌سازی شده و همچنین استفاده از نمونه سوالات آزمون‌‌های پزشکی برای دانشگاه‌های اروپایی، می‌توانید بابت دریافت بورسیه از دانشگاه‌های اروپایی مطمئن باشید.

فضای دوره‌های گلوکالج تمام صمیمی و گرم است و به همین منظور، دانشجویان به راحتی می‌توانند روی یادگیری و برنامه ریزی تحصیلی خود تمرکز داشته باشند.

untitled 2 03 optimized

دوره MFP

قبولی پزشکی اروپا

untitled 2 02 optimized

دوره IMAT

قبولی پزشکی ایتالیا و بورسیه تحصیلی

اساتید دوره

دکتر زهرا مفیدی

دکتر زهرا مفیدی

استاد شیمی

دکتر سهراب نیک آذر

دکتر سهراب نیک آذر

استاد استدلال منطقی

ریحانه وجودی

ریحانه وجودی

استاد فیزیک

خانم نسا قربانیان

نسا قربانیان

استاد ریاضی

زهرا ورناصری

زهرا ورناصری

استاد زیست شناسی

تـور یک روزه
بازدیـد از گلـوکال کالـج

بازدید از کالج قبل از ثبت نام، راه حلی اثربخش در روند تصمیم گیری برای آینده و مسیر تحصیل است

ثبت‌نام و شرکت در  تور یک روزه گلوکال کالج 

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج​

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی به سوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در دوره های گلوکال کالج

مشاوران گلوکال کالج همه آن چیزی که به سابقه تحصیلی شما مربوط می‌شود را بررسی می‌کنند تا بتوانند امتیاز شما برای شرکت در دوره‌های پیش نیاز پزشکی را به دست آورند. پس از بررسی، کارشناسان، دوره و پیش نیازهای مورد نیاز را به متقاضی اعلام می‌کنند و در نهایت او را ثبت می‌کنند. به طور کلی، روند ثبت نام در گلوکال کالج به شرح زیر است:

در این مرحله شما با اتصال به مشاوران علمی گلوکال کالج در بخش مشاوره تلفنی کالج، اطلاعات خود را ثبت و راهنمایی اولیه را دریافت می‌کنید.

در این مرحله آزمون تعیین سطح استاندارد به منظور اطلاع از میزان آشنایی شما با زبان انگلیسی، توسط مشاوران کالج انجام می‌شود. 

در صورت کسب نمره معادل 4/5 آیلتس، به مرحله بعدی ارزیابی هدایت خواهید شد. در صورت عدم کسب نمره مورد نیاز، شما واجد شرایط ثبت‌نام در دوره، نخواهید بود و باید در دوره آیلتس گلوکال کالج شرکت نمایید.

در این مرحله ارزیابی توسط گروه آموزش دوره آمادگی آزمون IMAT صورت می‌گیرد. ارزیابی سه درس اصلی فیزیک، شیمی و زیست شناسی توسط اساتید انجام می‌شود و بعد از تایید، شما با مدیرگروه آموزش مصاحبه خواهید داشت.

در صورت عدم تایید و نداشتن شرایط لازم برای شرکت در دوره IMAT، شما باید در دوره Pathway  شرکت کنید که این دوره صرفا جهت ایجاد  آمادگی برای شرکت در دوره اصلی (IMAT یا MFP) طراحی شده است. 

در این بخش با توجه به شرایط و درخواست شما، مراحل ثبت نام در آزمون ورودی دانشگاه‌های پزشکی، پذیرش و مشاوره جهت اخذ ویزا و بورسیه دولتی توسط مشاوران ما در بخش بین‌الملل گلوکال کالج انجام می‌شود.

روند ثبت نام در گلوکال کالج

١ - لورم ایپسوم

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

2- لورم ایپسوم

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

3 - لورم ایپسوم

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

4 - لورم ایپسوم

  • لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.