دوره MFP - قبولی پزشکی در اروپا

تحصیل پزشکی در اروپا با برگزاری دوره MFP و ایجاد شرایط لازم برای پذیرش پزشکی در بهترین دانشگاه‌های انگلستان، چک، مجارستان، لهستان و … توسط اساتید بین المللی گلوکال کالج.

پخش ویدیو

MFP/ Medical Foundation Programme

تحصیل پزشکی در اروپا و انگلستان با دوره های آمادگی گلوکال کالج مهارت های شما را به سطح مورد نیاز برای ورود به یک دانشگاه معتبر جهانی می رساند. با ما می توانید در تحصیل، آینده شغلی و زندگی خود موفق باشید. دوره MFP گلوکال کالج دو بار در سال و در ترم پاییز و زمستان پذیرش دارد. متقاضیان با ثبت نام در ترم پاییز از مهر تا خرداد به مدت یک سال تحصیلی در دوره های آماده سازی آزمون پزشکی اروپا به تحصیل می پردازند. متقاضیانی که در ترم دوم ثبت نام می کنند اجازه حضور در دوره های فشرده گلوکال کالج را خواهند داشت و همزمان با دانشجویان ترم پاییز دوره را به اتمام خواهند رساند تا فرصت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‎ها در سال جاری را داشته باشند.

دوره‎‌های آمادگی آزمون پزشکی اروپا (دوره MFP) برای گروه‌‎های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، فارغ‎التحصیلان دبیرستان و دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی که قصد تغییر رشته و ورود به رشته پزشکی را دارند، مناسب است.

پیش نیازهای ورود به دوره MFP :

شرایط عمومی برای ورود به دوره های آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP گلوکال کالج) به فاکتورهای سنی و تحصیلی دانش‌پذیران محدود می‌شود. دانش‌پذیران با داشتن حداقل 16 سال سن و حداکثر 30 سال مجاز به ثبت نام در دوره MFP خواهند بود و همچنین داشتن معدل بالا یا نمرات قابل قبول در درس‌های شیمی، زیست و فیزیک و دانش و تسلط نسبی به زبان انگلیسی از دیگر موارد حائز اهمیت برای ورود به دوره MFP گلوکال کالج می‌باشد.

هدف دوره MFP یا دوره آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا در گلوکال کالج، ورد دانش‌پذیران به دانشگاه‌های سطح اول و انگلیسی زبان اروپا می‌باشد. به همین منظور دپارتمان زبان گلوکال در محل اصلی کالج مستقر شده است تا دانش‎پذیران ما برای تحصیل پزشکی در اروپا به تمامی مهارت‌ها مجهز شوند. دوره آیلتس در گلوکال کالج طبق استانداردهای آموزشی به 4 بخش و تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) تقسیم می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که برآورده کننده نیازهای دانش‌پذیر و کاربرد روزمره در زندگی، کار و تحصیل باشد.

دانش‌‎پذیران برای شرکت در دوره‌های آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP) باید نمرات استانداردی در دروس زیست، شیمی و فیزیک کسب کرده باشند. اگر نمرات شما در دروس علوم پایه ضعیف می‌باشد یا مدت زیادی از زمان فارغ‎التحصیلی و سال‎های تحصیل شما می‌گذارد و احساس می‎کنید که در یادآوری مباحث درسی دبیرستان دچار ضعف و مشکل هستید، دوره‌های Pathway گلوکال کالج در ترم تابستان و در یک دوره کوتاه مدت دو ماهه شما را برای ورود به دوره‎ اصلی MFP به منظور تحصیل پزشکی در اروپا آماده می‎کند. ارزیابی نهایی در دوره Pathway در پایان دوره در غالب یک امتحان از همان مباحث درسی انجام می‎‌شود و شما مجوز ورود به دوره اصلی را دریافت خواهید کرد.

 

شروع ثبت‌نام

شروع: مرداد  |   پایان: شهریور  

شرایط سنی

16 تا 29 سال 

مدت زمان دوره

9 ماه 

زبان آموزش

انگلیسی | مطابق با استانداردهای آموزشی اروپا

پیش نیاز دوره

مدرک آیلتس یا معادل نمره 4.5 آیلتس  

ساختار دوره MFP گلوکال کالج

در دوره MFP سه واحد درسی اجباری برای ورود به دوره‌های بین‌المللی تدریس خواهد شد. این واحد ها شامل زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک هستند و با به‌کارگیری سیستم نظارتی خلاق ECCS فرایند آموزش و یادگیری دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی، آموزش گروهی، نظارت فردی و ارزیابی استاندارد در مسیر آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های بین‌المللی پزشکی صورت می‌پذیرد. همچنین در دوره MFP آموزش‌های تئوری و فعالیت‌های آزمایشگاهی به منظور توسعه مهارت‌های تحقیقاتی، تحلیلی و حل مسئله به دانشجویان ارائه خواهد شد.

6 دلیل تحصیل پزشکی در اروپا

امکان تحصیل رشته‌ پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه‌هایی که در رنکینگ جهانی، رتبه‎ زیر 500 دارند.

دانشجویان همزمان با دسترسی به امکانات پیشرفته آموزشی و رفاهی، هزینه های پایین‎تری برای زندگی نسبت به زندگی در آمریکا و استرالیا صرف خواهند کرد و همچنین از طرح‌های حمایتی مختلف دانشگاه‌ها و دولت‌ها برای کاهش هزینه زندگی در اروپا برخوردار می‎گردند.

درست است که ورود به رشته پزشکی در اروپا نیز سختی های خاص خود را دارد، اما برخلاف تحصیل پزشکی در آمریکا و کانادا نیاز به گذراندن دوره 4 ساله کارشناسی پیش پزشکی و شرکت در آزمون دشوار MCAT نخواهد داشت.


برای تحصیل پزشکی در اروپا تنها لازم است که دیپلم دبیرستان داشته باشید و در ازمون ورودی دانشگاه موردنظرتان شرکت کنید. نگران آزمون ورودی دانشگاه نباشید، با سپری کردن دوره های آموزشی گلوکال کالج بیشترین شانس برای پذیرش خواهید داشت.

شهریه دانشگاه های پزشکی در اروپا با کیفیت آموزشی یکسان، بسیار ارزانتر از دانشگاه های ایالات متحده، کانادا و استرالیا می باشد. یک دوره کامل تحصیل پزشکی برای دانشجویان بین‎المللی از 32.000 تا 130.000 دلار هزینه دارد در صورتیکه این هزینه برای دانشجویان محصل در آمریکا بین 400.000

طول تحصیل در اروپا به طور قابل توجهی کوتاه تر است. تحصیلات پزشکی در آمریکا با توجه به پیش نیاز 4 ساله کارشناسی 8 ساله می باشد که با طول سال های مورد نیاز برای دریافت اقامت در آمریکا بین 11 تا 15 سال طول می کشد، در صورتیکه این زمان برای تحصیل و اقامت در اروپا بین 8 تا 10 سال است.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در اروپا می‎توانند به واسطه کار، کارت اقامت دائم کشور مقصد را دریافت کنند. مدرک تحصیلی دانشگاه‌های پزشکی اروپا در کل اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا معتبر هستند و فارغ‎التحصیلان رشته های پزشکی از دانشگاه‌های اروپا محدودیتی از بابت کار و زندگی در بسیاری از کشورها نخواهند داشت.

اساتید بین‌المللی گلوکال کالج

دکتر هدیه حاجی هاشمی

استاد شیمی

مدرس درس شیمی در تیم گلوکال کالج، دارای دکترای شیمی تحلیلی از دانشگاه تهران. ایشان فوق لیسانس شیمی تحلیلی را…

دکتر رضا شمسی پور

استاد فیزیک

مدرس درس فیزیک در تیم گلوکال کالج، دارای فوق لیسانس فیزیک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی. ایشان لیسانس فیزیک را از دانشگاه…

دکتر زهرا ورناصری

استاد زیست شناسی

مدرس درس زیست‌شناسی در تیم گلوکال کالج، فوق لیسانس ژنتیک مولکولی از دانشگاه شهید چمران اهواز. ایشان دوره لیسانس‌ را…

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی بهسوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در گلوکال کالج

پزشکی از سخت ترین و رقابتی‌ترین برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی است. مشاوران علمی ما سوابق تحصیلی شما را ارزیابی می‌کنند تا از واجد شرایط بودن شما برای شرکت در دوره اطمینان حاصل کنند. بعد از بررسی سوابق تحصیلی، مشاور علمی گلوکال کالج دوره مناسب را با توجه به شرایط و درخواست شما انتخاب می کند.

فرم ارزیابی و درخواست مشاوره علمی

جهت ارتباط با مشاوران علمی گلوکال کالج به منظور راهنمایی هر چه بهتر برای انتخاب مسیر درست و دوره مورد نظر، ابتدا فرم ارزیابی و درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید. مشاوران علمی ما پس از بررسی فرم ارزیابی با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

یادگرفتن، زندگی کردن، اهمیت دادن، درمان

تحقق رویای پزشکی از اینجا آغاز می‌شود

به کمک نیاز دارید؟ تماس با ما