دوره MFP - قبولی پزشکی در اروپا

تحصیل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی در اروپا با برگزاری دوره MFP و ایجاد شرایط لازم برای پذیرش پزشکی در بهترین دانشگاه‌های انگلستان، چک، مجارستان، لهستان و … .

پخش ویدیو

دوره پیش آمادگی پزشکی MFP

دوره MFP (Medical Foundation Program) در گلوکال کالج، دوره‌ی آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و فیزیوتراپی دانشگاه‌های اروپا و انگلستان است که مهارت‌های شما را به سطح مورد نیاز برای ورود به یک دانشگاه معتبر جهانی می‌رساند. دوره MFP گلوکال کالج دو بار در سال و در ترم پاییز و زمستان پذیرش دارد.

متقاضیان با ثبت نام در ترم پاییز گلوکال کالج، از مهر تا خرداد، به مدت یک سال تحصیلی، در دوره‌های آماده‌سازی آزمون ورودی، برای تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های اروپا آماده می‌شوند.

متقاضیانی که در ترم دوم ثبت نام می‌کنند، اجازه حضور در دوره‌های فشرده گلوکال کالج را خواهند داشت و همزمان با دانشجویان ترم پاییز، دوره را به اتمام خواهند رساند تا فرصت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها در همان سال تحصیلی را داشته باشند.

دوره‎‌های آمادگی آزمون پزشکی اروپا (دوره MFP) برای گروه‌‎های بسیاری از جمله دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان، دارندگان مدرک دیپلم تجربی و ریاضی و همچنین دانشجویان و فارغ‎‌التحصیلان دانشگاهی که قصد تغییر رشته و ورود به رشته‌های علوم پزشکی را دارند، مناسب است.

شرایط عمومی برای ورود به دوره‌های آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP گلوکال کالج) به فاکتورهای سنی و تحصیلی دانش‌پذیران محدود می‌شود. دانش‌پذیران با داشتن حداقل 16 سال سن و حداکثر 30 سال، مجاز به ثبت نام در دوره MFP خواهند بود و همچنین داشتن معدل بالا یا نمرات قابل قبول در درس‌های شیمی، زیست و فیزیک و تسلط نسبی به زبان انگلیسی از دیگر موارد حائز اهمیت برای ورود به دوره MFP گلوکال کالج است.

هدف دوره MFP یا دوره آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا در گلوکال کالج، ورود دانش‌پذیران به دانشگاه‌های سطح اول و انگلیسی زبان اروپا است. به همین منظور دپارتمان زبان گلوکال، در محل اصلی کالج مستقر شده است تا دانش‌‎پذیران ما برای تحصیل پزشکی در اروپا، به تمامی مهارت‌ها مجهز شوند. دوره آیلتس در گلوکال کالج طبق استانداردهای آموزشی به 4 بخش و تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) تقسیم می‌شود و به گونه‌ای طراحی شده است که برآورده کننده نیازهای دانش‌پذیر و کاربرد روزمره در زندگی، کار و تحصیل باشد.

دانش‌‎پذیران برای شرکت در دوره‌های پیش آمادگی تحصیل پزشکی در اروپا (دوره MFP) باید نمرات استانداردی در دروس زیست، شیمی و فیزیک کسب کرده باشند. اگر نمرات شما در دروس علوم پایه ضعیف است یا مدت زیادی از زمان فارغ‌‎التحصیلی و سال‎‌های تحصیل شما می‌گذارد و احساس می‎‌کنید که در یادآوری مباحث درسی دبیرستان، دچار ضعف و مشکل هستید، دوره‌های Pathway گلوکال کالج در ترم تابستان و در یک دوره کوتاه مدت (2 ماه) شما را برای ورود به دوره‎ اصلیMFP، به منظور تحصیل پزشکی در اروپا آماده می‎‌کند. ارزیابی نهایی در دوره Pathway در پایان دوره، از مباحث آموزش داده شده در غالب یک امتحان، انجام می‎‌شود و در صورت دریافت نمره مطلوب، شما مجوز ورود به دوره اصلی را دریافت خواهید کرد.

زمان ثبت‌نام

ترم پاییز : April – September

ترم زمستان : October – January   

شرایط سنی

16 تا 30 سال 

مدت زمان دوره

9 ماه (یک سال تحصیلی)

زبان آموزش

انگلیسی | مطابق با استانداردهای آموزشی اروپا

پیش نیاز دوره

دیپلم 12 ساله | نمره آیلتس 4/5 یا معادل آن | معدل دروس تخصصی بالای 15

ساختار دوره MFP گلوکال کالج

در دوره MFP، سه واحد درسی اجباری، برای ایجاد آمادگی و به منظور شرکت در آزمون ورودی پزشکی دانشگاه‌های اروپا، تدریس می‌شود. این واحدها شامل زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک هستند و با به‌کارگیری سیستم نظارتی خلاق ECCS فرایند آموزش و یادگیری دانشجویان همراه با برنامه‌ریزی، آموزش گروهی، نظارت فردی و ارزیابی استاندارد در مسیر آمادگی برای شرکت در آزمون ورودی دوره‌های بین‌المللی پزشکی هموار می‌شود. همچنین در دورهMFP، آموزش‌های تئوری و فعالیت‌های آزمایشگاهی به منظور توسعه مهارت‌های تحقیقاتی، تحلیلی و حل مسئله به دانشجویان ارائه خواهد شد.

human biology 1 optimized

• ساختار شیمیایی موجودات زنده
• ساختار سلول به عنوان واحد موجودات زنده
• چرخه های بیولوژیکی
• تولید مثل و توارث
• آناتومی و فیزیولوژی انسان

کتاب شیمی

شیمی معدنی شامل جدول تناوبی، آنتالپی و آنتروپی، و سینتیک واکنش و … . شیمی آلی شامل مباحثی نظیر پلیمرها، هیدروکربن ها و … . شیمی فیزیک مانند اتم‌ها، مولکول‌ها و استوکیومتری، ساختار اتمی و پیوند شیمیایی از جمله اصلی‌ترین ماژول‌های این بخش هستند.

کتاب فیزیک

علاوه بر انجام آزمایش‌های عملی موضوعاتی مانند مکانیک، انرژی، اصول ترمودینامیک، مواد، برق، میدان مغناطیسی، امواج و فیزیک کوانتومی به دانشجویان آموزش داده می‌شود. همچنین مباحثی مرتبط با طبیعت، خواص مواد و انرژی نیز از محتویات درسی این دوره است.

چرا تحصیل پزشکی در اروپا

دانشجویان شهریه و هزینه‌های کمتری برای تحصیل و زندگی در اروپا دارند و تعداد سال‌های کمتری را برای دریافت مدرک پزشکی در دانشگاه سپری می‌کنند.

بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر اروپا، از جمله دانشگاه‌های ایتالیا، اسپانیا، مجارستان، لهستان، چک و ... برنامه‌های علوم پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند و شما از امکان تحصیل با کیفیت بالا و در سطح بین‌المللی برخوردار خواهید شد.

به دلیل ایجاد تعادل میان نرخ درخواست و جایگاه‌های موجود برای تجصیل پزشکی، شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه‌]ای اروپا، بسیار ساده‌تر است.

با تحصیل پزشکی در اروپا، می‌توانید خودتان را برای کار در هر نقطه دنیا آماده کنید. در بهترین دانشگاه‌ها، در بزرگترین شهرهای جهان، تحصیل کنید و همکارانی از سراسر جهان داشته باشید.

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در اروپا می‎توانند به واسطه کار، کارت اقامت دائم کشور مقصد را دریافت کنند. مدرک تحصیلی دانشگاه‌های پزشکی اروپا در کل اتحادیه اروپا، آمریکا و کانادا معتبر هستند و فارغ‎التحصیلان رشته های پزشکی از دانشگاه‌های اروپا محدودیتی از بابت کار و زندگی در بسیاری از کشورها نخواهند داشت.

اساتید بین‌المللی گلوکال کالج

دکتر زهرا مفیدی

دکتر زهرا مفیدی

استاد شیمی

مدرس درس شیمی در تیم گلوکال کالج، دارای دکترای شیمی تحلیلی الکتروشیمی از دانشگاه تهران. ایشان فوق لیسانس شیمی تحلیلی را…

خانم نسا قربانیان

نسا قربانیان

استاد ریاضی و فیزیک

مدرس درس ریاضی فیزیک در تیم گلوکال کالج، دارای فوق لیسانس ریاضی از الزهرا تهران . ایشان لیسانس ریاضی را از دانشگاه…

زهرا ورناصری

دکتر زهرا ورناصری

استاد زیست شناسی

مدرس درس زیست‌شناسی در تیم گلوکال کالج، فوق لیسانس ژنتیک مولکولی از دانشگاه شهید چمران اهواز. ایشان دوره لیسانس‌ را…

دکتر سهراب نیک آذر

دکتر سهراب نیک آذر

استاد استدلال منطقی

دکترای مهندسی شیمی از دانشگاه تهران و مدیر بخش ارزیابی گلوکال کالج هستند. ایشان فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد از…

فارغ‌التحصیلان گلوکال کالج

ارتباط با سفیران گلوکال کالج در دانشگاه‌های اروپایی

ثبت درخواست برای ارتباط با دانش‌پذیران سابق گلوکال به منظور پاسخگویی به سوالات و انتقال تجارب درباره تحصیل پزشکی و دوره‌های گلوکال کالج

روند ثبت نام در گلوکال کالج

پزشکی از سخت‌ترین و رقابتی‌ترین برنامه‌های تحصیلات دانشگاهی است. مشاوران ما سوابق تحصیلی شما را ارزیابی می‌کنند تا از واجد شرایط بودن شما برای شرکت در دوره اطمینان حاصل کنند. بعد از بررسی سوابق تحصیلی، مشاوران گلوکال کالج، دوره مناسب را با توجه به درخواست و شرایط داوطلب انتخاب کرده و به شما پیشنهاد می‌دهند.

درخواست مشاوره تحصیلات بین‌الملل

جهت ارتباط با مشاوران گلوکال کالج به منظور راهنمایی هر چه بهتر برای انتخاب مسیر درست و دوره مورد نظر، ابتدا فرم درخواست مشاوره را تکمیل فرمایید. مشاوران ما با شما تماس گرفته و آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

گلوکال کالج، مسیری مطمئن به سوی آینده‌ی درخشان!

به کمک نیاز دارید؟ تماس با ما