والدیــن عزیــــز، به گلوکال کالج خــوش آمــدید!

گلوکال کالج، مطمئن‌ترین روش راهیابی به دانشگاه‌های معتبر اروپایی را به علاقه‌مندان رشته‌های علوم پزشکی ارائه می‌دهد

آینده شغلی رشته‌های علوم پزشکی در اروپا

اروپا قاره‌ای زیبا با امکانات زندگی مدرن و شرایط حرفه‌ای بسیار خوب برای پزشکان است. با فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه‌های اتحادیه اروپا، شخص می‌تواند درصورت تمایل ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل و فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کند. پس از 24 ماه کار، پزشک به عضویت نظام پزشکی آن کشور و اتحادیه اروپا پذیرفته می‌شود. پس از 5 سال کار در زمینه پزشکی، شخص به‌عنوان تبعه آن کشور پذیرفته می‌شود و پاسپورت دریافت می‌کند.

مدرک تحصیلی پزشک در همه کشورهای اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر مورد تایید است. همچنین بعضی کشورها با یک امتحان ساده مدرک تحصیلی اتحادیه اروپا را می‌پذیرند.
متوسط درآمد ماهانه یک پزشک در بعضی از کشورهای اروپایی در جدول زیر بررسی شده است:

میانگین درآمد پزشکی متخصص در ماه

میانگین درآمد پزشکی عمومی در ماه

کشور

$ 21,000

$ 10,000

هلند

$ 16,000

$ 12,000

انگلستان

$ 12,000

$ 10,000

ایتالیا

$ 15,000

$ 11,000

ایرلند

$ 7,000

$ 6,000

آلمان

$ 6,000

$ 5,000

لهستان

$ 5,000

$ 4,000

مجارستان

خانم وحیده عظیمی، مادر عرفان عظیمی، فارغ‌التحصیل دوره MFP گلوکال کالج از تصمیم فرزندش برای تحصیل پزشکی در اروپا و انتخاب گلوکال کالج برای گذراندن دوره MFP می‌گوید. عرفان در رشته داروسازی از دانشگاه گدانسک لهستان و در رشته دندانپزشکی از دانشگاه دبرسن مجارستان پذیرش گرفته است.

پخش ویدیو

آقای فرهاد بختیاری، پدر امیرارسلان بختیاری، فارغ‌التحصیل دوره MFP گلوکال کالج از فرآیند تحقیق و انتخاب بهترین گزینه برای آینده فرزندش می‌گوید. امیرارسلان موفق به دریافت پذیرش در رشته داروسازی از دانشگاه گدانسک لهستان و در رشته پزشکی از دانشگاه دبرسن مجارستان شده است.

پخش ویدیو
مراحل تحصیل پزشکی در ایران و اروپا

بزرگ‌ترین سد موجود در مسیر رسیدن به رویای پزشکی برای دانش‌آموزان ایرانی، کنکور سراسری است. کسانی که بتوانند از این سد عبور کنند و دوره 7 ساله تحصیل پزشکی را به پایان برسانند، باید در طرح 2 ساله اجباری شرکت کنند. از طرفی این افراد درصورت تمایل به مهاجرت باید مدرک خود را در کشور مقصد معادل‌سازی کنند که این کار برای دارندگان مدرک پزشکی از دانشگاه‌های ایرانی کار آسانی نیست.

در نمودار زیر می‌توانید مراحل تحصیل پزشکی در ایران و اروپا را به‌طور خلاصه ملاحظه کنید:

ukir desktop
ukir mobile
گلوکال کالج، موردتایید دانشگاه‌های اروپا

گلوکال کالج در دوره فعالیت خود موفق شده با برخی از دانشگاه‌های پزشکی اروپا، شراکت و همکاری داشته باشد. این امر تاثیر به‌سزایی در کسب اعتبار برای این کالج بین‌المللی داشته و ما را به یکی از کالج‌های موردتایید این دانشگاه‌ها تبدیل کرده است. همچنین ازآنجاکه گلوکال کالج توسط این دانشگاه‌ها به رسمیت شناخته می‌شود، اخذ پذیرش و دریافت ویزا برای دانش‌پذیران گلوکال کالج بسیار آسان‌تر صورت می‌پذیرد.

فرم مشاوره اختصاصی برای خانواده‌ها
kasra